Colds & Sniffles? Soothing Solutions2021-11-23T23:02:49+00:00
Mirë se erdhët në Colief.al

Ftohjet dhe rrufi? Zgjidhje qetësuese

Për një foshnjë apo fëmijë të vogël, ftohja është pjesë e rritjes. Por kjo nuk do të thotë se ata duhet të humbasin orët e tyre të gjumit nga vuajtjet! Colief Breathe Easy ofron zgjidhje qetësuese për frymëmarrje më të lehtë.

Colief Breathe Easy Patch është një copë e butë që mund të vishet në veshje ose në shtrat. E përdorshme vetëm një herë dhe e lehtë për t’u aplikuar, çdo copë është e mbushur me vaj eukalipt të përzier me vajra natyralë mente, rozmarine dhe limoni. E përshtatshme për fëmijët e moshës mbi tre vjeç, kjo copë njëpërdorimshme përmban një përzierje natyrale të vajrave esencialë për të lehtësuar ftohjen. Është një ilaç qetësues që nuk do të rëndojë lëkurën e fëmijës suaj. Vaji i eukaliptit është një nga ilaçet më të mira natyrale për bllokimin e rrugëve të frymëmarrjes, pasi ka një efekt anti-inflamator, duke lehtësuar hundët e bllokuara ose të rrjedhura nga shumë fëmijë. Eukalipti është balancuar me vaj mente, rozmarine dhe limon. Këto reduktojnë shqetësimin, si dhe i shtojnë produktit veti natyrale anti-bakteriale dhe antiseptike. Çdo copëz zgjat deri në tetë orë dhe përzierja unike e vajrave natyralë dhe aromës qetësuese është e përkryer për t’u përdorur para gjumit.

Me Colief Breathe Easy Vapor Rub, një zhbllokues i butë, i sigurt dhe i përshtatshëm për foshnjat e moshës mbi tre muajsh, mund të jeni të sigurt se i vogli juaj do të marrë një zgjidhje për çdo bllokim të hundëve në një formulim të butë dhe natyral. Colief Breathe Easy Vapor Rub vjen në një format në formë shkopi, i cili mund të aplikohet drejtpërdrejt në lëkurë pa asnjë zhurmë apo rrëmujë. Colief Breathe Easy Vapor Rub është i përbërë nga një formulim unik i përbërësve natyralë, duke përfshirë eukalipt dhe mentol. Këta përbërës janë të balancuar me vajra bajamesh dhe kokosi që ushqejnë njëkohsisht edhe lëkurën e fëmijës suaj. Kur aplikohet në lëkurë, nxehtësia e trupit bën që balsami të ngrohet, duke çliruar avull me efekte të dobishme që zgjasin për orë të tëra.

Bli Tani
Bli Tani

Dëshmia e Colief Breathe Easy Patch

A është ftohur fëmija juaj apo po vuan nga bllokimi i hundëve? Mami, Laura, provoi Colief Breathe Easy Patches kur djali i saj u ftoh – ja çfarë mendon ajo:

“Patjetër që do t’i përdor përsëri. Ato ishin kaq të thjeshta për t’u përdorur – nuk dhanë asnjë shqetësim dhe me të vërtetë funksiononin!”

Hidhini një sy për të parë situatën e Laurës dhe djalit të saj…

Dëshmia e Colief Breathe Easy Vapour Rub

Është shumë e zakonshme që të vegjlit të kenë ftohje, gjë që mund ta bëjë fëmijën tuaj të ndihet i bllokuar. Mami, Sherry, rekomandon shumë Colief Breathe Easy Vapor Rub – ja çfarë mendon ajo:

“U ndjeva shumë e lehtësuar kur gjeta një produkt që fjalë për fjalë ishte një ëndërr për të ndihmuar në qetësimin e Emilie. Me të vërtetë ka qenë një shpëtim për ne kohët e fundit!”

Hidhini një sy se si është gjendja e Emilie…

Duke e mbajtur natyrale

Çfarë shkon në Colief Breathe Easy dhe pse?

Eukalipt – Është ndër vajrat esencialë më të mirë për bllokimet dhe ka një efekt anti-inflamator në rrugët e frymëmarrjes. Gjithashtu lehtëson bllokimin e hundëve.

Vaji i mentes – Redukton shqetësimin e simptomave të tilla si bllokimi i hundëve dhe rrjedhja e hundëve. Është ndër vajrat esencialë më të mirë për bllokimet dhe funksionon mirë me vajin e eukaliptit.

Limoni – Vepron kundër ftohjes sepse është antibakterial, antiseptik dhe anti-inflamator.

Mentol – Zvogëlon shqetësimin e simptomave të tilla si bblokimi i hundëve dhe funksionon mirë me eukaliptin.

Vaji i bajames – Qetëson lëkurën.

Vaji i kokosit – I pasur me acide yndyrore të nevojshme dhe proteina, ushqen dhe hidraton butësisht lëkurën.

Më shumë informacion për Colief Breath Easy

Lajmet e fundit

Pas 3000 orësh gjykimi, 400 gjyqtarësh dhe një mal me testime me foshnjat, të vegjlit dhe prindërit, MadeForMums zbuloi rezultatet e Çmimeve 2019.

Colief Breathe Easy Patch ka fituar medaljen e artë në Çmimet ‘Made For Mums’ në kategorinë ‘Hero Health Product For Children’.

Referenca:

http://www.nhs.uk/Conditions/Cold-common/Pages/Commoncoldinchildren.aspx
https://www.evidence.nhs.uk/formulary/bnf/current/3-respiratory-system/38-aromatic-inhalations

Lexoni Blogun

Më shumë blog poste
Go to Top