Mirë se erdhët në Colief.al

Vlerësime ndaj Colief

Colief Infant Drops

Dhimbja e barkut tek foshnjat është diçka që ngjall frikë në zemrat e prindërve, si prindërve që e kanë për herë të parë ashtu edhe atyre më me eksperiencë. Ju privon nga gjumi, i shkakton foshnjës siklet dhe me pak fjalë, mund të jetë një gjendje vërtet sfilitëse për prindërit dhe foshnjat. Colief i ka ndihmuar të dy djemtë tanë me shqetësimin e tyre nga dhimbja e barkut. Sidomos gjatë natës, zbuluam se Colief ishte një mënyrë vërtet efektive për të menaxhuar simptomat e dhimbjes së barkut. Është e pabesueshme se sa e fuqishme është një pikë në një shishe qumështi. Të dy djemtë tanë ushqeheshin me gji, por Colief mund të përdoret si me formulën ashtu edhe me qumështin e gjirit, kështu që është i përshtatshëm pavarësisht nga mënyra e të ushqyerit.

Colief zbërthen enzimat e laktozës duke e bërë qumështin më të lehtë për t’u tretur nga foshnjat. Djali ynë i dytë lindi përpara kohe dhe ne vërtet vumë re se ai kishte vështirësi pas ushqimit. Megjithëse foshnjat rriten jashtë kësaj faze dhe janë në gjendje të shpërbëjnë laktozën më lehtë, të kesh diçka për të ndihmuar në përballimin e shqetësimit është një ndihmë e vërtetë për prindërit e rinj. U habita që diçka që është kaq e disponueshme mund të ketë një ndikim kaq pozitiv në tretje.

Dhimbja e barkut tek foshnjat mbetet një mister në shumë mënyra, por diçka që unë e di me siguri është se Colief na ka ndihmuar vërtet ta kalojmë atë mister.

Adam Ritches
@TheHonestDad

Colief Infant Drops

Mbaj mend që njerëzit erdhën në shtëpinë time pasi linda fëmijën tim të parë dhe e morën atë për ta qetësuar. Ai thjesht qante pa pushim. “Është normale” më thoshin, “dhimbja e barkut” do të vazhdonte, “ai thjesht do të rritet prej saj”, thonin.

Ata kishin të drejtë, ai u rrit nga kjo, por ne pritëm një kohë të gjatë që gjërat të përmirësoheshin. Ndërkohë, Colief ishte një lehtësim kryesor gjatë atyre netëve të gjata pa gjumë.

I ushqeva me gji të dy foshnjat e mia, kështu që ishte e mrekullueshme të gjeja një zgjidhje si Colief që ndihmoi në zbërthimin e enzimave në qumësht, duke i dhënë një rehati dhe një qetësi fëmijës tim.

Ato ditë të hershme janë kaq të vështira dhe kaq shumë prindër do ta dinë shumë mirë se shqetësimi dhe të qarat nga dhimbjet e barkut mund të jenë të forta dhe shqetësuese, ndërkohë që ju lënë me një ndjenjë dështimi dhe paaftësie për të ndërhyrë.

Fatmirësisht, zbulimi i Colief ishte diçka që me të vërtetë më ndihmoi t’i mbijetoja atyre muajve të parë të lodhshëm dhe stresues të mëmësisë, dhe kjo është diçka për të cilën do të jem gjithmonë mirënjohëse.

Alice Matthews
@motherhustleruk

Colief Baby Scalp Oil

Vajza e vogël e Hayley-t kishte filluar të shfaqte shenjat e para të koreve të qumështit dhe megjithëse e padëmshme, nuk dukej shumë bukur. Zbuloni se çfarë ndodhi kur Hayley provoi Colief Baby Scalp Oil për të trajtuar koret e qumështit të vajzës së saj – ja çfarë mendon ajo:

“Është e bukur dhe e butë dhe mund ta shihni se përthithet shumë shpejt. Colief Baby Scalp Oil merrni një bravo të madhe nga ne!”

Hidhini një sy për të parë se si shkojnë ato.

Që nga dëshmia e Hayley-t rreth Colief Baby Scalp Oil, produkti është rivlerësuar duke përdorur një Raport të Sigurisë Kozmetike të kryer nga ADSL, pasi ne donim të eksploronim mundësinë që ky produkt natyral të jetë i disponueshëm që nga lindja dhe jo vetëm pasi fëmija ka arritur moshën dy muajshe. Për fat të mirë kjo u miratua dhe tashmë mund të përdoret tek foshnjat që nga lindja.

Colief Breathe Easy Vapour Rub

Është shumë e zakonshme që të vegjlit të kenë ftohje, gjë që mund ta bëjë fëmijën tuaj të ndihet i bllokuar. Mami, Sherry rekomandon shumë Colief Breathe Easy Vapor Rub – ja çfarë mendon ajo:

“U ndjeva shumë, aq e lehtësuar kur gjeta një produkt që ishte një ëndërr për të ndihmuar në qetësimin e Emilie. Me të vërtetë ka qenë një shpëtim për ne kohët e fundit!”

Hidhini një sy situatës së tyre

Colief Breathe Easy Patch

Mum, djali më i vogël i Laurës kishte një ftohje tjetër, e cila ishte paksa një makth pasi ai ishte zgjuar gjithë natën dhe e kishte të vështirë të merrte frymë. Laura provoi Colief Breathe Easy Patches – ja çfarë thotë ajo:

“Patjetër që do t’i përdor përsëri. Ato ishin kaq të thjeshta për t’u përdorur – nuk kishin asnjë vështirësi dhe me të vërtetë funksiononin!”

Hidhini një sy për të parë se si shkojnë ata